اينکه شما کدام يک از بسته های پيشنهادی را انتخاب می کنيد بستگی به دو تا عامل دارد. يکی تعداد سيستم هايی که می خواهيد از آنها بکاپ تهيه کنيد و ديگری ميزان تراکنش هايی که حاصل از اعمال تغييرات روی ديتاهای شماست. اين تغييرات می توانند شامل اضافه کردن يا حتی اديت روی ديتاهای قبلی و يا ثبت اسناد حسابداری باشد. در خصوص تعداد سيستم ها، چنانچه همگی باهم شبکه باشند با فرض اينکه شما يک سيستم داريد فقط در تعداد وظيفه ها تفاوت ايجاد می کند. اگر سيستم ها شبکه نباشد بايد برای هر سيستم يک اشتراک جداگانه تهيه شود. البته شما می توانيد در صورت تمايل تنها با خريد يک کارت شبکه وايرلس، سيستم ها را به هم شبکه کنيد و از مزايای بی شمار آن استفاده نمائيد.

وظيفه را می شود به اين شکل تعريف نمود: تعداد دفعات بکاپ هايی که بر اساس زمانبندی، از نرم افزارهای مختلف يک سيستم گرفته می شود. به طور مثال انتقال اطلاعات از محتويات يک پوشه يا درايو يا تهيه نسخه پشتيبان از نرم افزارهای مختلف به مقصد، به عنوان يک وظيفه شناخته می شود.

با توجه به اينکه ارزش و اهميت ديتاهای شما چه ميزان هست، و ميخواهيد آن را در يک يا چند فضای ابري نگه داري کنيد و جزئيات بيشتری از انتقال آن ها را در دسترس داشته باشيد، می توانيد از ميان بسته های اقتصادي و تجاري يکي را انتخاب کنيد. بسته های تجاری قابليت تعريف چندين فضای ابری را به شما می دهند و همچنين محدوديت در ارسال پياک را ندارند.

احتمالا مفهوم پشتيبان گيری را به خوبی می شناسيد و ميدانيد که صرفا نگهداری يک نسخه از اطلاعات در سيستم درواقع فقط يک کپی از آن است که به راحتی از بين می رود. حالا فرض کنيم ابتدايی ترين راه برای انجام عمليات بکاپ گيری به طور صحيح، ذخيره ی بکاپ ها به صورت روزانه يا هفتگی روی CD باشد. اکنون با يک محاسبه ی ساده می توانيد هزينه ی تهيه CD برای يک ماه را با بسته های پيشنهادی اُباک مقايسه کنيد. خواهيد ديد که با صرف مبلغ ناچيزی برای در اختيار داشتن يک نسخه از نرم افزار اُباک، تا چه حد روی هزينه های سربار خود صرفه جويی خواهيد کرد.

اشتراکی بودن در واقع امکان پرداخت های انعطاف پذیر را برای مشتریان به جای خرید لایسنس دائمی نرم افزار فراهم می کند تا کاربران آن را به صورت محدود امتحان کنند و فرصتی برای تصمیم به تهیه نسخه اختصاصی داشته باشند. عموما نسخه های اشتراکی با محدودیت در دسترسی به تمام امکانات نرم افزار به کاربران ارائه می شوند و مالکیت آن ها در اختیار سازنده است و درصورت عدم تمدید اشتراک، نسخه غیرفعال خواهد شد

برای تمدید اشتراک خود، شما با 10درصد تخفیف، همان مبلغی را که در هنگام خرید اولیه پرداخت نمودید را مجددا پرداخت خواهید کرد.

اگر در ساعت مقرری که برای گرفتن بکاپ معین کردید سیستم شما خاموش باشد، در اولین زمان بعد از روشن شدن سیستم، نرم افزار بصورت خودکار عملیات بکاپ گیری را اجرا خواهد کرد.

بله. شما می توانید در صورت نیاز به صورت تلفنی و یا سامانه تیکتینگ و نمایندگان ما در شهرستان های مختلف از تیم پشتیبانی ما کمک بگیرید.

اُباک اطلاع رسانی لازم جهت صحت ایجاد و انتقال بکاپ را از طریق ارسال پیام و ارسال ایمیل انجام میدهد. و در صورت بروز هرگونه مشکلی پیامک هشدار برای شما ارسال خواهد کرد تا مشکل پیش آمده را بررسی و حل کنید.

بله. در صورت داشتن دانش کامپیوتر و شبکه شما می توانید نسبت به خرید و نصب نرم افزار اقدام کنید. علاوه بر این فایل کمکی نصب به همراه ویدیو آموزشی در پکیج نرم‌افزاری قرار گرفته است. همچنین شما می توانید از خدمات تیم پشتیبانی ما به صورت حضوری و یا غیر حضوری و آنلاین بهره مند شوید.

بله در صورت دسترسی کافی به SQL Server می‌توان از طریق این برنامه برای دیتابیس Job تعریف کرد تا در زمانبندیهای مشخص از دیتابیس بکاپ گیری کرده و آن را به جای امنی انتقال دهد.

هر بکاپی در صورت انتقال صحیح و کامل قابلیت بازگردانی را داراست. اُباک در صورت انتقال کامل پیامک تایید را برای شما ارسال خواهد کرد.

اُباک محل ذخیره سازی اطلاعات نیست. بلکه صرفا کار انتقال اتوماتیک اطلاعات را بر عهده داشته و بکاپ ها به صورت کاملا امن و رمزگذاری شده به رسانه های ذخیره سازی منتقل می‌شوند.

بکاپ نسخه کپی شده ی اطلاعات شماست که در محلی جداگانه ذخیره سازی می شود. این اطلاعات برای زمانیکه به هر دلیلی اطلاعات اصلی شما صدمه ببیند و یا از بین برود؛ قابل استفاده است و به همین دلیل اهمیت بالایی دارد.

ممکن به دلایل مختلفی مانند خرابی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری، خطا های انسانی، ویروس ها و باج افزار ها، وقوع حوادث مانند سرقت و یا سیل و آتش سوزی و... اطلاعات مهم کاری و یا شخصی خود اعم از اسناد و مدارک، فایل ها، صورت حساب های مالی، فیلم ها و تصاویر و... را از دست بدهید. در این مواقع می توانیم از بکاپ های قبلی خود استفاده کنیم.

باید مکانی امن را به داده های خود اختصاص دهید. محل نگهداری فایلهای بکاپ قابل تنظیم است و می‌توان در یک فضای دیگر مثل NAS، هارد اکسترنال، CD/DVD ROM، فضاهای ابری. در انتخاب محل نگهداری مشکلاتی مانند باج‌افزار، آسیب فیزیکی، حذف اتفاقی و ریسک آنها را در نظر بگیرید.

نظم در بکاپ گیری از هر چیزی مهمتر است و نباید نظم آن را بهم زد. به همین خاطر بهترین گزینه این است که شما برنامه‌ای منظم برای تهیه بکاپ ایجاد کنید و بطور مکرر این کار را انجام دهید. در حالت ایده‌آل فرآیند بکاپ گیری بایستی به صورت خودکار باشد و وظیفه این کار بر عهده کاربر نباشد. اُباک در این راه به شما یاری می‌رساند تا بتوانید بکاپها را در زمانبندی‌هائی که می‌خواهید انجام دهد.

دلایل مختلفی مانند خرابی تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، خطاهای انسانی، ویروس‌ها و باج‌افزارها، وقوع حوادث مانند سرقت و یا سیل و آتش‌سوزی و... اطلاعات ما را تهدید می‌کند.

برنامه بطور کلی محدودیتی در تعداد سرورها و فایلهائی که قرار است از آن بکاپ تهیه شود، ندارد. محمدودیتها روی لایسنس برنامه تعریف شده است و بر اساس آن؛ محدودیتها به مشتری اعلام می‌گردد.

در واقع می توان گفت ابر یا کلود تعداد بسیار زیادی از کامپیوترهایی می باشد که به یکدیگر متصل هستند و به صورت یک واحد به فعالیت می پردازند ، ابرها به صورتی طراحی شدند؛ تا بتوانند یک یا چند نوع سرویس را به کاربران ارائه کنند. ذخیره سازی روی ابر گزینه‌ای عالی از لحاظ پویایی و دسترسی به فایل‌ها از هر دستگاهی در هر نقطه است. ابر مانند کامپیوتر شخصی است، بنابراین اگر ذخیره سازی ابر را انتخاب می‌کنید باید اطمینان حاصل کنید که موارد امنیتی رعایت شده باشد. علاوه بر آن عدم دسترسی به حساب می تواند به معنای از دست رفتن اطلاعات باشد و نیز در نظر بگیرید در آن امنیت مناسب برای رمزنگاری استفاده شده است و هنگام اتصال به ابر همه چیز در نهایت امنیت انجام می‌شود.

مزیت فلش‌های USB حجم کوچک و قابل حمل بودن آنها است. اما باید بدانیم که پر شدن بیش از حد فلش باعث سوختن فلش و از بین رفتن اطلاعات حیاتی ما می‌شود. علاوه بر این، فلش های کوچک و سبک، به راحتی می‌شکنند و قابل سرقت و گم شدن هستند. از همین رو ذخیره دائمی بکاپ‌های گرفته شده در فلش به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. هرچند آنها ابزارهای کمکی خوبی محسوب می شوند؛ اما فلش مکان مناسبی برای نگهداری همیشگی داده‌ها نیست.

در حال حاضر روش های متدوال بکاپ گیری استفاده از رسانه های ذخیره سازی مانند فلش، CD/DVD، HARD و ... می باشد.

امروزه به دلیل محدودیت ها و مشکلات ناشی از رسانه های ذخیره سازی سخت افزاری، استفاده از تکنولوژی هایی مانند FTP, NAS, DAS, SAN و استفاده از فضای ابری رایج شده است. هر چند به تناسب نیاز از رسانه های سخت افزاری هم استفاده می شود.

همه مشاغل و افرادی که با اطلاعات مهم سروکار دارند می توانند از این نرم افزار استفاده کنند.

هزینه تهیه اُباک بستگی به به نوع اشتراکی دارد که شما انتخاب می کنید. اُباک به دو شکل اشتراکی و اختصاصی آماده خدمت رسانی به شماست. اطلاعات بیشتر در سایت اُباک موجود می باشد.

شما می توانید به دو صورت اشتراکی و اختصاصی اُباک را تهیه کنید. در روش اختصاصی شما می توانید وظایف نا محدودی در نرم افزار ایجاد کنید. اما در روش اشتراکی تعداد وظایف محدود است و بستگی به نوع اشتراک شما دارد. اطلاعات بیشتر در سایت موجود می باشد.

شما می‌توانید به صورت تلفنی با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. 02188055009

اُباک ابتدا فضای خالی موجود در مقصد را بررسی می‌کند. در صورتی که این فضا کافی نباشد در همان پوشه مشخص شده عملیات حذف را از فایلهای قدیمی‌تر شروع کرده تا فضای مورد نیاز آزاد شود. توجه داشته باشید پوشه های دیگر مورد بررسی و پاکسازی قرار نمی‌گیرند.